• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

Papugi

A mówią że zima idzie.... kolejny leg u naszych ulubieńców

Zaskoczyły nas Rudosterki Zielonolice swim póxnym gniazdowaniem, być może późne lęgi okażą się udane. 

Lęgi Aleksandrett Większych

Długa i wyjątkowo sroga zima, a także nie wiele cieplejsza wiosna, nie przeszkodziły naszym aleksandrettom, które bardzo dobrze aklimatyzując się do naszych polskich warunków pogodowych odchowują już nie pierwszy raz młode pokolenie  Młode rosną jak na drożdżach i w najbliższym czasie zaczną opuszczać budki lęgowe, aby móc się usamodzielnić od opieki rodziców.

Ary Ararauny & Ary Zielonoskrzydłe (Chloroptery).

Zapraszamy do rezerwacji tegorocznych młodych Ar Zielonoskrzydłych oraz Ar Ararun ,więcej informacji pod nr tel 506-444-080. Ptaki na usamodzielnieniu.

Odwiedziny - Warszawski Ogród Zoologiczny

Będąc w ostatnim czasie w warszawskim Zoo udało mi się zrobić kilka sympatycznych zdjęć.

A u nas też majówka - Amazonki Niebieskoczelne

Wszystkim życzymy radosnego Święta Konstytucji 3 Maja :)
Jak widać Amazonki niebieskoczelne tez mają baaaardzo majowo

Aleksandretty Większe już w lęgach

Jak co roku niezawodnie sezon legowy rozpoczęły Aleksandretty Większe. Cieszy nas  że zagniazdowały wsyzstkie pary w naszej hodowli stadnej, mamy nadzieję że wszystkie jaja będą zapłodnione, czas pokaże.

Rudosterki Zielonolice w ciekawych mutacjach

Mamy do zoaferowania Państwu Rudsterki Zielonolice w ciekawych mutacjach. Ptaki zarówno tegoroczne jak i starsze. Doskonale nadają się jako domowi pupile. Coraz częściej podbijają również serca hodowców.

Nadwyżki Rudosterek na sprzedaż

Posiadamy w sprzedaży nadwyżki hodowlane Rudostek z lat 2009 - 20014. Dostępne m.in: R.Zielonolica, R.różowogłowa, R.Czarnogłowa, R.czerwonobrzucha. Wszekie informacje na temat konkretnych ptakówtelefoniczie lub mailowo. 

Pomysł na gorące dni...

Upały dają się we znaki nie tylko nam ale i ptakom.... Nawadnianie trawnika najbardziej spodobało się aleksandrettom chińskim.... za to zraszacz w wolierze u kaczek znalazł dużo lepsze zastosowanie...

Kakadu Żółtoczuba - Coco:)

Od naszych przyjaciół z Wiednia przyjechała Coco - Kakadu Żółtoczuba, której historia jest tak zagmatwana że można by ksiązkę napisać. Marek z Moniką zmuszeni byli przekazać nam Coco, ponieważ w drodze jest już ich druga pociecha i nie mogli pozwolić sobie na dalszą opieke nad paputem.  Bardzo ciekawska, jak na kakadu wybitnie cicha słowem pieknie ułożony ptak, mający ogromne możliwości naśladowcze:)

Nowe Rudosterki Czerwonobrzuche w naszej hodowli

Do naszej hodowli wreszcie dołączyły wyczekiwane niemal od zeszłego sezonu lęgowego Rudosterki. Samczyk z naszej hodowli otrzyma teraz dziewczynę bardzo odległą od niego genetycznie. Udało się także sprowadzić kolejną parę "perlatych" . Dzięki temu będziemy mogli tworzyć nowe pary nie spokrewnione ze sobą. Ptaki aklimatyzują się obecnie i są przyzwyczajane do nowej diety.

Lorysy Górskie

Choć coraz więcej uwagi poświęcamy innym gatunkom zwierząt, papugi zawsze były naszą największa pasją. Dlatego też nasza kolekcję papug powiększyła się o kolejny gatunek - Lorysy Górskie. Te miękojady bywają kłopotliwe w utrzymaniu ze względu na specyfikę żywienia ale ich piękne kolory rekompensują wszelkie trudności i koszty utrzymania. Do naszej hodowli przyjechało 5 szt. w tym dorosła para odchowująca jeszcze pisklaka.

Rudosterki Różowogłowe - opis i hodowla

Rudosterka Różowogłowa występuje w pasie od Gujany do Wenezueli, na południe od rzeki Orinoko, w północnej Brazylii, Peru i Boliwii.Lubi wilgotne zalesione siedliska lasów nizinnych. W swej ojczyźnie jest to dość licznie występujący gatunek, można go obserwować m.in w  Parku Narodowym Manu.

Patagonka szuka domu!

Patagonka która została zakupiona w naszym Centrum Hodowlanym szuka nowego domu...W związku z wynikłym uczuleniem dziecka, Pani Mariola zmuszona jest przekazać papugę wraz z klatką. Cena na pewno będzie atrakcyjna. Więcej informacji P Mariola 604-179-943

Amazonki Niebieskoczelne szukają nowego domu :)

Nasze 2 młode Amazonki Niebieskoczelne już w pełni usamodzielnione. Posiadamy na sprzedaż 2 sztuki, samca i samiczkę. Ptaki są ze sobą spokrewnione - jest to rodzeństwo. Nie mają złych nawyków, nie dziobią, są ufne i bardzo towarzyskie. A przede wszystkim bardzo, bardzo oswojone. 

Aleksandretty Chińskie w środku sezonu legowego

Aleksandretty Chińskie to jedne z naszych ulubionych papug, dlatego tez tak bardzo cieszymy się z każdego nowego przychówku. Dziś prezentujemy poza zdjęciami tegorocznych młodych skromną galerie naszego stada hodowlanego. Już wkrótce woliera Aleksandrett Chińskich zostanie zmodernizowana a nasza kolekcja powiększy się o kolejne pary hodowlane.

Kolejne dobre wieści :)

Nic tak nie cieszy hodowcy jak kolejne przychówki:) - tym razem Rudosterki Różowogłowe - Pyrrhura picta roseifrons. Te rzadko hodowane w Polsce Rudosterki odchowują w naszej hodowli 4 młode. Miniony sezon lęgowy nie był zbyt udany pod względem tego gatunku, nasze pary zmarnowały lęgi. W tym roku mimo iż papużki są niewiele większe od paznokcia już możemy mówić o dużym sukcesie.
 

Aleskandretty Większe - kolejne wyklucia

Kolejne wyklucia w naszej hodowli. To już 10 pisklak Aleksandrett Wielkich, który wykluł się w tym sezonie w naszej hodowli. Aleksandretty większe jak co roku niezawodnie licznie przystąpiły do lęgów. Dzięki zastosowaniu monitoringu w budkach, możemy bez stresowania ptaków, doglądać pisklaków. Stwarza to ogromne mozliwości nie tylko samego poznania biologii gatunku ale również możemy czuwać nad bezpieczeństwem piskląt.

Zoo w Poznaniu na wiosnę :)

Po raz kolejny odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym razem dane nam było spotkać się face to face z ogromnymi i majestatycznymi Nosorożcami Białymi. Te bardzo rzadkie zwierzęta stanowią dumę poznańskiego zoo i ich opiekunki. Dla gości odwiedzających naszą stronę kilka fotek z  tego niesamowitego spotkania.
.
.

Na gorąco - relacja z Targów w Lublinie :)

Zapraszamy do pierwszej, świeżutkiej relacji prosto z Targów Zoologicznych – ZooPark w Lublinie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na nasze stoisko.  Równocześnie bardzo dziękujemy tym którzy pomogli nam uświetnić naszą wystawę – szczególnie firmie QLA z Bolechowic i naszej niezastąpionej kuzynce Dżej za piękne banery.

Odwiedź nas na Lubelskich Targach Zoologicznych !

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszej fimy na Lubelskie Targi Zoologiczne. W imieniu organizatorów, oraz własnym serdecznie Państwa zapraszamy.

Rudosterki Zielonolice - Pyrrhura molinae

Kolejne młode w tym roku odchowywane w naszym Centrum to Rudosterki Zielonolice, ptaszki już mają  3 tygodnie i doskonale sobie radzą. W miocie było 5 sztuk z czego 4 odchowywane są ręcznie, piąta pozostała z rodzicami. Rudosterki to niesamowicie ciekawskie i wszędobylskie ptaki, strach się bać na jakich rozbójników te wyrosną ;)

Zaloty Aleksandrett Większych

Koniec lutego to już tradycyjnie czas zalotów u naszych Aleksandrett Większych, co prawda nasze stado dopiero rozpocznie lęgi na poważnie, ale pierwsze ocieplenie i pierwsza noc z dodatnia temperaturą sprawiły że ptaki poczuły już delikatny przypływ wiosny.

Siatka wolierowa oraz woliery aluminiowe

W naszej ofercie znajdują się siatki zgrzewane potrójnie galwanizowane do wolier
w 4 rozmiarach:

Hodowli stadnej Aleksandrett Chińskich po raz kolejny mówimy tak :)

Kolejny raz przekonaliśmy się iż hodowla aleksandrett chińskich systemem stadnym jest jak najbardziej słuszna i efektywna. W ramach współpracy hodowlanej nawiązaliśmy nowy kontakt z hodowcą tych pięknych papug. Wymiana doświadczeń i owocna dyskusja na temat zagadnień tego typu hodowli mogłaby by trwać kilkanaście godzin - jednak nas czas tym razem był ograniczony.

Papuzi sezon lęgowy 2012 zainicjowany! - Aleksandretty Większe

Jak co roku niezawodnie nowy sezon lęgowy u papug otwierają Aleksandretty Większe. Co prawda podstawowe stado hodowlane rozpocznie lęgi dopiero z początkiem marca. Jednak pojedyncze pary już nas miło zaskoczyły pierwszymi wykluciami. Mamy nadzieję że w ciągu najbliższych 10 dni wyklują się kolejne Aleksandretty Większe, a lęgi będą równie udane jak w roku ubiegłym. W tym "newsie" będziemy na bierząco dodawać zdjęcia z rozwoju maluchów.

Filmy wideo na naszej stronie :)

Nowa strona, nowe możliwości - od kilku dni na naszej stronie oprócz zdjęć z różnych hodowli europejskich, możecie zobaczyć również materiały wideo. Są to nagrania dalekie od profesjonalizmu, jednak nie były one przygotowywane z myślą publikacji szerszej publiczności. Ponieważ chcemy jednak jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą stronę podjęliśmy decyzję o ich publikacji.

Badania płci metodą DNA

Wszystkich tych którzy do tej pory mieli problemy z możliwością wykonania badań DNA i sprawdzenia płci swoich ptaków, zapraszamy do współpracy z nami. Oferujemy nie tylko badania płci metodą DNA ale także wirusowe:
PBFD , Polyoma virus, Chlamydia, Pacheco virus. Wszystkie badania wykonywane są w holenderskim Instytucie Badań Molekularnych GENDIKA.

Frieda - nadzieją na uratowanie ginacego gatunku.

W Niemieckiej hodowli przyszła na świat samica jednej z najrzadszych papug na świecie. FRIEDA bo tak nazwano samicę Ary Modrej (Cyanopsitta spixii) uznana jest już w środowisku naturalnym za gatunek wymarły. Młoda samica wykluła się w listopadzie 2008 roku. Szacuje się że w niewoli przebywa około 80 sztuk tych niezwykle cennych papug. Głównie z parkach i ogrodach zoologicznych, spora jednak część należy do prywatnych hodowców.

to top
facebook
allegro