• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

sezon legowy 2012

Łabędzie czarne - SUPER PROMOCYJNA CENA

Promocyjna cena na  Łabędzie Czarne - 1150zł (para) Jest to na chwilę obecną prawdopodobnie najniższa cena w Polsce, posiadamy ptaki zarówno młode jak i starsze. Możliwość zestawienia niespokrewnionej pary - ptaki z 4 różnych rodzin.

Rudosterki po raz drugi

Ponieważ pogoda w tym roku naprawdę dopisała a sezon lęgowy znacznie się wydłużył, wiekszość ptaków przystąpiła do kolejnych lęgów. Rudosterki zielonolice i czarnogłowe ponowiły lęgi i już następują pierwsze wylegi maluchów.

Amazonki Modrobrewne (Kuriki) - 3 młode :D

Kolejne 3 młode Amazonki Modrobrewne będzie już wkrótce można zamówić. Obecnie mają około 4 tygodni, ale bardzo szybko rosną - już widąć pierwsze lotki wyrastające z małych skrzydełek pisklaków. 

Rudosterkowy zawrót głowy

Nasze Rudosterki pięknie rosną, co prawda są przy tym szczególnie głośne i żarłoczne ale dzięki temu rosną w oczach.
W związku z licznymi zapytaniami o te ptaki odbiór przewidujemy na 3 tydzień lipca.

Rozelle rosną jak na drożdżach

Nasze rozellki rosną jak na drożdżach. Niebieska mutacja Rozelli Królewskiej to zaraz po standardowym ubarwieniu jedna z najpiękniej ubarwionych papug. Nasza para, choć bardzo nerwowa dzielnie odchowuje dwa pisklaki.

 

Amazonki niebieskoczelne

Kolejne dwa młode - tym razem Amazonek niebieskoczelnych jest odkarmiana w naszym centrum. Amazonki niebieskoczelne swoją popularność zawdzięczają pięknym i intensywnym kolorom. Piękne barwy ptaka można dostrzec jednak dopiero w locie. Nasze maluchy mają około 7 dni i wymagają jeszcze bardzo troskliwej opieki i regularnego karmienia.

Aleksandretty Chińskie w środku sezonu legowego

Aleksandretty Chińskie to jedne z naszych ulubionych papug, dlatego tez tak bardzo cieszymy się z każdego nowego przychówku. Dziś prezentujemy poza zdjęciami tegorocznych młodych skromną galerie naszego stada hodowlanego. Już wkrótce woliera Aleksandrett Chińskich zostanie zmodernizowana a nasza kolekcja powiększy się o kolejne pary hodowlane.

Kolejne dobre wieści :)

Nic tak nie cieszy hodowcy jak kolejne przychówki:) - tym razem Rudosterki Różowogłowe - Pyrrhura picta roseifrons. Te rzadko hodowane w Polsce Rudosterki odchowują w naszej hodowli 4 młode. Miniony sezon lęgowy nie był zbyt udany pod względem tego gatunku, nasze pary zmarnowały lęgi. W tym roku mimo iż papużki są niewiele większe od paznokcia już możemy mówić o dużym sukcesie.
 

Sezon lęgowy w pełni!

Sezon lęgowy w pełni... Do sztucznego odchowu została zabrana cześć ptaków z liczniejeszych lęgów. Między innymi: Kilka gatunków Rudosterek, Aleksandretty Chińskie, Aleksandretty Większe. Pisklęta te będą odchowywane w sposób sztuczny

Aleksandretta Chińska - Psittacula derbiana

Jak co roku nie zawiodły róweniż Aleksandretty Chińskie, w budkach jest już kilkanaście młodych:)

Rudsterki Zielonolice - wysyp młodych :)

Nasze pary lęgowe Rudosterek Zielonolicych w tym roku mają bardzo udane lęgi, każda z par odchowuje obecnie po 4-5 młodych.

Rozelle Królewskie - mutacji niebieskiej

3 młode odchowuje para Rozelli Królewskich w mutacji niebieskiej, już wkrótce pisklęta zostaną zaobrączkowane.

Rudosterki Czarnogłowe - Pyrrhura rupicola

Kolejne wyklucia, tym razem cieszymy się z Rudosterek Czarnogłowych które jak co roku wzorowo opiekują sie i odchowują 3 szt młodych.

Aleskandretty Większe - kolejne wyklucia

Kolejne wyklucia w naszej hodowli. To już 10 pisklak Aleksandrett Wielkich, który wykluł się w tym sezonie w naszej hodowli. Aleksandretty większe jak co roku niezawodnie licznie przystąpiły do lęgów. Dzięki zastosowaniu monitoringu w budkach, możemy bez stresowania ptaków, doglądać pisklaków. Stwarza to ogromne mozliwości nie tylko samego poznania biologii gatunku ale również możemy czuwać nad bezpieczeństwem piskląt.

Rudosterki Zielonolice - Pyrrhura molinae

Kolejne młode w tym roku odchowywane w naszym Centrum to Rudosterki Zielonolice, ptaszki już mają  3 tygodnie i doskonale sobie radzą. W miocie było 5 sztuk z czego 4 odchowywane są ręcznie, piąta pozostała z rodzicami. Rudosterki to niesamowicie ciekawskie i wszędobylskie ptaki, strach się bać na jakich rozbójników te wyrosną ;)

Papuzi sezon lęgowy 2012 zainicjowany! - Aleksandretty Większe

Jak co roku niezawodnie nowy sezon lęgowy u papug otwierają Aleksandretty Większe. Co prawda podstawowe stado hodowlane rozpocznie lęgi dopiero z początkiem marca. Jednak pojedyncze pary już nas miło zaskoczyły pierwszymi wykluciami. Mamy nadzieję że w ciągu najbliższych 10 dni wyklują się kolejne Aleksandretty Większe, a lęgi będą równie udane jak w roku ubiegłym. W tym "newsie" będziemy na bierząco dodawać zdjęcia z rozwoju maluchów.

to top
facebook
allegro