• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

sezon legowy 2013

Sezon lęgowy 2014 oficjalnie rozpoczęty:)

Aleksandretty Większe już z pierwszymi młodymi. Tradycyjnie już w naszej hodowli kolejny sezon lęgowy rozpoczęły Aleksandretty większe. Od kilku tygodni bardzo rzadko można było dostrzec jakąkolwiek samice w stadzie ponad 20 sztuk ptaków, ponieważ wysiadywały jaja. Wczoraj nastąpiły pierwsze wyklucia i to od razu 4 sztuki:) Sezon lęgowy rozpoczęły również Aleksandretty Chińskie  które również już wysiadują jajka.

Szpaki Balijskie z młodymi - nasz osobisty sukces hodowlany w 2013 roku

Pierwsze podejście do lęgów u naszej pary skończyło się fiaskiem, jeden młody który wykluł się na przełomie lipca i sierpnia przeżył tylko kilka dni. Jak przypuszczamy powodem tego była zła dieta oraz zbyt rzadkie podawanie świeżego pokarmu. Ku naszemu zdziwienie nasza para zagniazdowały raz jeszcze... Po kilku dniach od nieudanych pierwszych lęgów nasza para złożyła tym razem 3 jaja. Samica wysiadywała je bardzo niespokojnie i szczerze mówiąc myśleliśmy że kolejny raz nic z lęgów nie będzie.  Okazało się jednak że wykluły się dwa młode, a dwa dni później trzeci pisklak. Nauczeni doświadczeniem z pierwszych lęgów znacznie zmieniliśmy dietę oraz częstotliwość podawania pokarmu. Wszystkie te zabiegi poskutkowały udanym odchowem kolejnych 3 sztuk tych krytycznie zagrożonych w naturze szpaków! I choć ptaki te są już z dużym powodzeniem rozmnażane w hodowlach (szczególnie polskich!) każda sztuka balijczyka cieszy niezmiernie!

Pełnia sezonu lęgowego!

W naszym Centrum sezon lęgowy w pełni. Już usamodzielniają się Amazonki niebieskoczelne i modrobrewe, część Rudosterek już usamodzielniona, Rozelle Królewskie w mutacji niebieskiej, Aleksandretty Chińskie, Większe, Rudosterki Różowogłowe, Czarnogłowe, Zielonolice oraz cała grupka Pawi:) Sezon wstępnie można zaliczyć do udanych ale na podsumowania przyjdzie jeszcze pora w jesieni. 

Sezon lęgowy w pełni!

Sezon lęgowy już w pełni:) Oznacza to dwa razy więcej pracy i obowiązków niż zwykle. Rodzice piskląt muszą mieć bowiem stały dostep do świeżej wody i miękkich pokarmów którymi to karmią swe młode. Przy wybitnie ciepłej i słonecznej pogodzie którą obecnie mamy, miekkie pokarmy owocowe ulegają szybkiemu zepsuciu. Dlatego też posiłki musimy podawać 2 nawet 3 razy dziennie w niewielkich porcjach.

Aleksandretty Większe rosną w oczach

Nasze wyklute w marcu Aleksandretty Większe rosną w oczach. Dwójka maluchów, którą zmuszeni byliśmy zabrać na odchów sztuczny doskonale sobie radzi i już wkrótce zacznie się usamodzielniać. Pozostałe młode odchowują się w sposób naturalny,  wraz z całą grupą hodowlaną. Osoby które dzwoniły z zapytaniami odnośnie tych ptaków prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Młode Amazonki Niebieskoczelne!

Nic tak nie cieszy hodowcy jak kolejne przychówki... Na naszym monitoringu dwa dni temu zobaczyliśmy pierwsze w tym sezonie wyklute młode u Amazonek Niebieskoczelnych. Amory i zaloty były hmm....bardzo intensywne więc mamy nadzieję że kolejne trzy jajka w budce są zaplodnione i wyklują sie kolejne pisklaki. Nasza para Amazonek składała jaja co dwa dni, dziś zatem czekamy z niecierpliwością na nastepnę klucie. Pierwszy maluch ma już 48 godzin i jak na razie rokowania są dobre.

Aleksandretty Większe już z potomstwem

W naszej hodowli to właśnie Aleksandretty Większe rozpoczynają nowy sezon lęgowy 2013. Miło nam poinformować że już wykluło się 5 pisklaków. Z czego dwa musiały zostać zabrane do sztucznego odchowu ponieważ matka nie karmiła młodych. Pozostała trójka natomiast jest pod wzorową opieką rodziców . Wkrótce zapewne kolejne wyklucia gdyż w budkach jest jeszcze mnóstwo jajek.

to top
facebook
allegro