• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

Gatunki

Bernikla Białolica

"Duży ptak wodny z rodziny kaczkowatych, zamieszkujący Grenlandię, Svalbard, północną część Norwegii. Zimuje na wybrzeżach Morza Północnego i Zatoki Biskajskiej, a czasem nawet na Półwyspie Iberyjskim. Na wybrzeżach Bałtyku w Olandii i Gotlandii od lat 70. rośnie populacja lęgowa. W Polsce pojawia się stosunkowo rzadko na przelotach." (wikipedia.pl)

Cyraneczka Płowa - Anas capensis

Cyraneczka Płowa - Anas Capensis jest gatunkiem licznie zamieszkującym południową Afrykę. Cyraneczki te lubią płytkie jeziora i bagna, spotyka się ją również w ujściach najczęściej w parach lub niewielkich stadach. Gatunek ten stosunkowo dużo czasu spędza na lądzie jednocześnie potrafią doskonale nurkować.

Cyranka Bajkalska - Anas formosa

Cyranka Bajkalska - Anas formosa

Cyranka Czerwonoramienna - Callonetta leucophrys

Cudokaczka (Callonetta leucophrys) – gatunek średniego ptaka wodnego z rodziny kaczkowatych. Zamieszkuje tropikalne lasy Ameryki Południowej, w szczególności w Brazylii i Paragwaju. Jednak od XX w. jest licznie hodowana w niewoli. Jestgatunkiem osiadłym i jedynym przedstawicielem rodzaju Callonetta. Najbardziej spokrewnioną z nią kaczką jest prawdopodobnie grzywienka.

Drzewica białolica - Dendrocygna viduata

Drzewica białolica - Dendrocygna viduata.   Jest niezwykle ciekawym gatunkiem pod względem wystepowania w naturze, zamieszkuje bowiem dwa kontynenty Afrykę oraz Amerykę Południową nie wykazując przy tym różnić w ubarwieniu. W hodowlach spotykany często, lubiany przez hodowców za swoje ubarwienie i ciekawe "gwiżdzące" odgłosy. Ptaki te przepieknie prezentują się w dużym stawie. Jako jedna z nielicznych drzewic rzadko siada na drzewach.
 

Etiopka - Cyanochen cyanoptera

Etiopka - Cyanochen cyanoptera

Gęś Hawajska - Nesochen sandvicensis

Gęś Hawajska - Nesochen sandvicensis
 

Gęś Tybetańska - Anser indicus

Gęś Tybetańska - Anser Indicus
 

to top
facebook
allegro