• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

Ptaki wodne i bażanty

"Tu na razie jest ściernisko..." chiałoby się zaśpiewać

- za braćmi Golec, patrząc na plac budowy naszej kolejnej woliery. Niestety tak to jest, że szewc w dziurawych butach chodzi i swoje realizacje odkłada na sam koniec. Zima troszkę pokrzyżowała nasze plany i nie udało się osadzić słupów i zamontować siatki. Natomiast ciepła końcówka listopada pozwoliła na ułożenie kostki przy wolierze i chodnika. Wiosna będzie pracowita przy aranżacji nowej woliery. 

Jesienna oferta Ibisów i Warzęch

Powiększyła się nasza oferta dotycząca Ibisów. Obecnie posiadamy w ofercie 4 gatunki tych niesamowitych ptaków:

Ibisy szkarłatne, ptaki 2015 oraz 2016 

Ibisy Czczone 2016
Ibisy płowe, 2016 
Ibisy żółtoszyje - Threskiornis spinicollis
Warzęchy Czerwonolice 2016/2015

Woliera dla ptaków wodnych nr. 3.

Mówią że szewc w dziurawych butach chodzi.. ., dzięki Państwa zamówieniom wolierowe w naszym przypadku niestety też jest podobnie - dziś postanowiliśmy przyśpieszyć prace przy 3 wolierze dla ptaków wodnych.

Lato w pełni..

Lipiec to miesiąc kiedy nasza hodowla wygląda najpiękniej. Bujna zieleń oraz ptaki jeszcze w godowym upierzeniu. 100% natura ;) .
.
.

Żurawie koroniaste (Koronniki) - nowa para w hodowli

Udało nam się pozyskać kolejną parę Żurawi koroniastych do naszej hodowli, samica pochodzi z jednego z niemieckich ogrodów zoologicznych natomiast samiec z prywatnej hodowli. Udało nam się pozyskać ptaki odległe genetycznie, dzięki temu łatwiejsze będzie ich krzyżowanie. 

Ptaki w zimowym krajobrazie

Obudził nas dziś piekny zimowy krajobraz ;) Zobaczcie jak ładnie ptaki wodne prezentują się w takiej aurze.

Ptaki brytyjskich parków

Przebywając w ostatnim czasie w Londynie udało mi się sfotografować kilkanaście gatunków ptaków wodnych, spotykanych w naszych hodowlach. Co ciekawe ptaki w większości nie były kopiowane. - Zobaczcie sami.

Letnia przycinka roślinności na stawach hodowlanych

Rośliny wodne mają ogromny przyrost, dlatego zawsze w w połowie sezonu letniego część tataraków pałek wodnych i innego rodzaju roślin przycinamy. Staw który zbudowaliśmy 3 lata temu już bardzo ładnie obrósł zielenią co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. 

Wiosenna sesja ptaków wodnych w naszej hodowli

Dwóch zaprzyjaźnionych z naszą firmą fotografów wykonało kilka fotek kaczek w szatach godowych - zobaczcie efekt.
.

Czajki Płatkolice rozpoczęły lęgi

Wiosna w pełni, lęgi również :) - tym razem zaskoczyły nas Czajki Płatkolice które wręcz genialnie maskują swoje gniazda. Zresztą zobaczcie sami. Kilkakrotnie obserwowaliśmy krycia u naszej pary więc mamy nadzieję iż jajka będą zapłodnione i uda sie pierwszy raz w odchować te ptaki w naszej hodowli.  Dla zainteresowanych posiadamy jeszcze dwie dorosłe pary na sprzedaż.

Gniazda wiklinowe dla ptaków wodnych

Prowadzimy sprzedaż lęgowych koszyków wiklinowych dla ptaków wodnych - rewelacyjnie sprawdzają się w hodowli trudniejszych gatunków ptaków takich jak edredony czy tracze. Wszelkie informacje drogą mailową lub tel.

Ruszyła budowa kolejnej woliery dla ptaków wodnych

Ponieważ zima w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa, prace nad nową - większą wolierą dla ptaków wodnych są już bardzo zaawansowane. Nowa woliera będzie miała 25m długości i 13m szerokości oraz 5 metrów wysokości w najwyższym punkcie.Podstawowy wykop pod staw został już ukończony, cały czas czekamy na zamówioną folię - membranę na wyłożenie oczka oraz siatkę na przykrycie dachu.  Sami zobaczcie jak postępują prace....

Przyszła zima...

Ostatnie dni przyniosły znaczne ochłodzenie i spore przymrozki sięgające do -10 C. Dla większości hodowców i ich podopiecznych zima to niebezpieczny czas wymagający od nas jeszcze większej uwagi i czasu poświęcanego naszym zwierzętom.  Zimowa aura zupełnie nie przeszkadza morskim, północnym gatunkom kaczek jak edredony czy kamieniuszki. Pięknie wybarwione w szacie godowej nic nie robią sobie z nawet bardzo dużych mrozów.

Flamingi różowe w Centrum Hodowlanym :)

Flamingi różowe to niesamowite i majestatyczne ptaki. Do naszego Centrum przyjechały dwie sztuki Flamingów Różowych. Są to jedne z trudniejszych w  transporcie ptaków, ich delikatne nogi łatwo mogą ulec skaleczeniu lub złamaniu. Nasze ptaki na szczęście podróż zniosły bardzo dobrze. Zapraszamy do krótkiej foto-galerii.

Z wizytą u rodziny Kooy w Holandii

W ostatnich dniach dane nam było odwiedzić jedną z bardziej znanych holenderskich hodowli ptaków wodnych P.Kooya i jego synów. Jesienna aura bardzo dopisała i cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda, która również pozwoliła nam wykonać ładne zdjęcia ptaków i samej hodowli. Miejsce zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie a właściciele mili i sympatyczni.

MAMY POZWOLENIE :)

Wygląda na to że w naszych polskich realiach też można coś załatwić tylko.... trzeba być uprzejmym i cierpliwym:) 
Otrzymaliśmy dziś pozwolenie z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na hodowlę i przetrzymywanie rodzimych gatunków ptaków wodnych i brodzących, co znacząco poprawiło nasze nastroje.... 

Transport ptaków tratwą :)

W naszej prcy zawsze pojawia się coś zaskakującego i nowego co nie pozwala nam się nudzić. Ostatni transport ptaków dla naszego klienta wykonaliśmy.... tratwą. Ptaki trafiły niemal do Raju ponieważ od dziś mieszkać będą na ogromnym 18 hektarowym akwenie, z kilkoma wyspami oraz niezliczoną ilością zatoczek i szuwarów.  Teren niemal naturalny. Aż przyjemnie było te ptaki wypuszczać niemal na wolność.

Modrzyki w naszej hodowli (Porphyrio porphyrio seistanicus)

Do naszej hodowli trafiły dwie niespokrewnione ze sobą pary Modrzyków. Są to ptaki wielkości kury charakteryzujące się długimi palcami i czerwonymi nogami. Palce te ułatwiają poruszanie się w gęsto zarośniętych zbiornikach wodnych. Modrzyki należą do rodziny chruścieli. Występują niemal na całym świecie w różnych regionach i podgatunkach. 

Sezon lęgowy tuż tuż:)

Sezon lęgowy ptactwa wodnego już się rozpoczął. Nasze inkubatory Grumbacha są już ciut leciwe, postanowiliśmy więc nabyć nowy aparat lęgowy niemieckiej firmy Heka-brutgeraete. Jest to w pełni zaoutomatyzowany (obracanie jaj, wychladzanie, temperatura, wilgotność), naprawdę wysokiej jakości sprzęt. Mamy tylko nadzięję iż nowy inkubator przyniesie nam szczęscie i sezon będzie udany .

Nowa woliera dla ptaków wodnych

Trawają już zaawansowane prace przy nowej wolierze dla ptaków wodnych, docelowo będziemy chcieli sprowadzić do naszej hodowli Szczudłaki, Kamieniuszki i Lodówki. Czekamy obecnie na uzyskanie pozwolenia od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska - trwa juz postepowanie administracyjne w naszej sprawie:) Prace z powodu długiej zimy, bardzo nam sie opóźniły jednak słoneczna pogoda w ostatnich dniach pozwoliła znacznie ruszyć z pracami do przodu.

Edredony w pierwszych promieniach prawdziwego wiosennego słońca...

Eidersy również poczuły zwiastuny wiosny i coraz intensywniej zaczynają tokować oraz wykazywać coraz większy terytorializm. Choć ptaki te w niewoli składają jaja stosunkowo późno mamy nadzieję że szybko ukończymy nowy staw dedykowany specjalnie dla tych pięknych kaczek.

Zima u kaczek... (filmiki)

Okres zimowy to naprawdę trudny czas dla kaczek, zwłaszcza kaczek morskich i nurkujących dla których woda stanowi nieodłączny składnik środowiska naturalnego. W okresie zimowym szczególnie trudno utrzymać dobrej jakości wodę dla kaczek, największym problem są intensywne mrozy które powodują szybkie zamarzanie wody. Można ten proces spowolnić poprzez instalację różnego rodzaju napowietrzaczy i pomp które wprawiają wodę w ruch.

Promocyjna cena na Lundi Regular tylko 90zł/15kg

Przy zakupie minium 2 worków karmy Lundi Regular, cena za worek wynosi 90zł brutto. 
Koszt wyslylki przy przedpłacie na konto - 20zł 

No i mamy zimę...

Dziś rano wraz z urzędową zmianą czasu nastapiła również zmiana pogodowa.... Myślę że spokojnie można uznać sezon zimowy (jakże lubiany przez wszystkich hodowców) za otwarty. Zacznie się więc odśnieżanie wolier, siatek, rozmrażanie poideł i inne jakże przyjemne czynności związane z zimą. Życzymy więc sobie i wszystkim hodowcom, aby nasza zima skończyła się tak szybko jak się zaczęła.

Jesiennych galerii część dalsza - Cyranki Czerownoramienne

.

Jesienna galeria naszych ptaków wodnych :)

Korzystając z przepięknej pogody przygotowaliśmy dla Państwa piękną galerię ptaków wodnych - dziś kaczki mandarynki.

Drzewica białolica - Dendrocygna viduata

Drzewica białolica - Dendrocygna viduata.   Jest niezwykle ciekawym gatunkiem pod względem wystepowania w naturze, zamieszkuje bowiem dwa kontynenty Afrykę oraz Amerykę Południową nie wykazując przy tym różnić w ubarwieniu. W hodowlach spotykany często, lubiany przez hodowców za swoje ubarwienie i ciekawe "gwiżdzące" odgłosy.

Zbrojówka (Merganetta armata) - Nowa fotogaleria :)

Zbrojówka - Merganetta armata
 

Atrakcyjne ceny na ptaki wodne z sezonu 2012 !

Posiadamy obecnie dużą liczbę ptaków wodnych na sprzedaż, szczególnie: Kaczki mandarynki, Karolinki, Cyranki Płowe, Tracze Kapturniki, inne Tracze, Łabędzie Czarne, Czarnoszyje, Ibisy, Śnieżyce Duże, Śnieżyce niebieskie i wiele innych.
O szczegóły zapraszamy do działu "kontakt".

Śnieżyce Duże zaciekle bronią swojego terenu lęgowego

Dość nieoczekiwanie zagniazdowała młoda para Śnieżyć Dużych. To średniej wielkości gęś należąca do ptaków migrujących, gniazda zakłada w Tundrze. W warunkach hodowlanych dość dobrze się mnoży. Samica wysiaduje 4-6 jaj natomiast samiec zaciekle broni swojego rewiru. Mamy nadzieję ze po 25 - 26 dniach wysiadywania wyklują się młode.

Staw imienia kol. Jacka Turka :)

Zostały juz zamknięty najtrudniejszy etap prac remontowych przy "małym stawie", ekipa budowlana w składzie: P.Andrzej, Maciek, Łukasz, Krzysiek, Paweł , Tadeusz jednogłośnie postanowiła nadać mu imię naszego przajaciela Jacka Turka:).

Zapraszamy na Bagno ... - Trzy Shreki i Osioł ;)

Możemy powoli juz chyba mówić o początku końca, przynajmniej jeśli chodzi o remont stawu;) Jesli pogoda dopisze na weeken majowy zostanie napuszczona woda. Kilka fotek z naszego małego jeszcze bagienka...
 

Faszynowania stawu część dalsza czyli nasze - never ending story...

Co prawda mozolnie i powoli ale za to z bardzo dobrym efektem postępują prace przy umacnianiu brzegu małego stawu. Po gruntownej przebudowie i pogłębieniu zbiornik będzie miał od 1 do 1,5 metra głębokości. Umacniamy brzeg starym, sprawdzonym sposobem, które bardzo estetycznie wygląda a przy tym jest stosunkowo trwałe i niewiele kosztuje.

Dirty job... - brudna robota w wykonaniu CentrumHodowlane Team ...

3 dni osuszania stawu przyniosły efekty:) - ROZKOPALIŚMY WSZYSTKO:) koparka wjechała w każdy zakamarek a "prezesi" ostro zapitalali z łopatami, efekt  koncowy - prace ziemne niemal skończone. Od jutra ruszamy z faszynowaniem brzegów, budową zejść dla ptaków i umacnianiem wyspy.  Myślę że spokojnie możemy sobie w duchu zaśpiewać znany przebój "Golców"  - Tu na razie jest ściernisco... ale będzie......

Na gorąco - relacja z Targów w Lublinie :)

Zapraszamy do pierwszej, świeżutkiej relacji prosto z Targów Zoologicznych – ZooPark w Lublinie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na nasze stoisko.  Równocześnie bardzo dziękujemy tym którzy pomogli nam uświetnić naszą wystawę – szczególnie firmie QLA z Bolechowic i naszej niezastąpionej kuzynce Dżej za piękne banery.

Odwiedź nas na Lubelskich Targach Zoologicznych !

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszej fimy na Lubelskie Targi Zoologiczne. W imieniu organizatorów, oraz własnym serdecznie Państwa zapraszamy.

to top
facebook
allegro