• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

Woliery

Woliery zamknięte dla ptactwa wodnego (filmiki)


Amatorski filmik przedstawiający woliery z osiatkowaym dachem (Niemcy).


 


 

Woliery dla Zbrojówek

Ten krótki amatorski filmik przedstawia woliery przygotowane dla ekstremalnie rzadkich w hodowlach kaczek Zbrojówek. Nagranie zostało wykonana latem w jeden z niemieckich hodowli.

Woliery zamknięte dla ptactwa wodnego

Woliery dla ptaków wodnych można wykonać na wiele sposobów. Chcieliśmy zaprezentować Wam zdjęcia chyba najbardziej z ekspozycyjnych i widowiskowych typów wolier dla ptaków wodnych – wolier zamkniętych z osiatkowanym dachem.
Budowa woliery z osiatkowanym dachem ma kilka podstawowych zalet :
 - możliwość hodowli ptaków niekopiowanych
 - ochronę ptaków przed atakami z powietrza przez ptaki drapieżne
 - ochronę młodych w czasie naturalnego odchowu ich przez rodziców
 - jeżeli woliera jest odpowiednio duża stwarza możliwość obserwacji ptaków w locie
W naszej strefie klimatycznej największym problemem jaki napotkamy przy eksploatacji tego typu woliery są intensywne opady śniegu. Należy wziąć ten aspekt pod uwagę już na etapie projektowania i przewidzieć dodatkowe olinowanie które zdoła utrzymać namokniętej siatki i zalegającego na niej śniegu. To właśnie śnieg sprawia że eksploatacja tego typu wolier jest uciążliwa, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy to trzeba nieraz w nocy wstać i strzepywać z dachu wolier zalegający śnieg który mógłby spowodować zawalenie dachu. Te wszystkie niedogodności są niczym w porównaniu z pięknym letnim widokiem stawu na którym beztrosko wychowują się małe pisklęta kaczek, gęsi czy łabędzi.   
Przedstawione zdjęcia zostały wykonane w zachodnich Niemczech, gdzie klimat jest łagodniejszy niż w Polsce, choć również zdarzają się intensywne opady śniegu.

Filmik ukazujący wnętrze wolier. 
to top
facebook
allegro